aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Wenezuela w 12 dni

  • Zapytanie

Wenezuela to państwo położone w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Państwo to cechuje się urozmaiconym krajobrazem, i gorącym, ale i zróżnicowanym regionalnie klimatem równikowym i podrównikowym. Przez Wenezuelę przypływa jedna z większych rzek Ameryki Południowej – Orinoko, a fauna tak jak krajobraz jest zróżnicowana i bogata gatunkowo.

Wenezuela jest krajem niezwykłych kontrastów i niesamowitych krajobrazów. Nie należy się jednak nastawiać na zwiedzanie imponujących zabytków. Wenezuela przyciąga bowiem przede wszystkim pięknem natury, wodospadami, dziewiczymi puszczami, sawannami, urokliwymi pasmami górskimi i atrakcyjnymi plażami.

  • Bilety lotnicze (jak w programie)
  • Transfery (jak w programie)
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie i wyżywienie według programu
  • Dodatkowe świadczenia – jak w programie
Dzień 1

Caracas

Przedstawiciel biura będzię czekał na państwa na lotnisku. Następnie transfer do hotelu Eurobilding Express. Check in i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Merida- Los Llanos

Transfer na lotnisku Maiquetia i przelot to Barinas. Przejaz do  Hato Cedral. Po przyjeździe poczęstunek lokalnych przysmaków. Zakwaterowanie w Hato Cristero.

Dzień 3

Los Llanos

Całodzienna wycieczka meleksami po mieście jest szansą na podziwianie pięknego krajobrazu. W zależności od pory zaplanowany jest spływ łodziami po rzece. Można się udać także na wycieczkę na ranczo, żeby podziwiać tamtejsze gatunki zwierząt.

Dzień 4

Los Llanoc- Caracas

Po śniadaniu transfer na lotnisko Barinas, gdzie odbędzie się lot do Caracas. Po przylocie zaplanowana jest wycieczka po starym mieście. Podczas spaceru zwiedzimy m.in. La Plaza Bolivar, Bolivar Muzeum i Bazylikę Św. Teresy. Oprócz tego dodatkowo Stare Miasto urzeka nowoczesną architekturą, Po południu transfer do Hotelu Eruobuilding Express.

Dzień 5:

Caracas- Puerto Ordaz

Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz. Nasz pilot będzie czekał na Państwa na lotnisku Puerto Ordaz, aby rozpocząć wycieczkę od spływu łódkami po rzece Orinoco. Spływ kontynuowany jest do zbiegu rzek Orinoco i Caroni, gdzie można spostrzec kontrast kolorów. Po południu transfer do Puerto Ordaz. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Venetur Intercontinental.

Dzień 6

Puerto Ordaz- Canaima

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Canaima. Na lotnisku czeka na Państwa nasz pilot. Ruszamy w drogę! Przejazd do Canaima Lagoon. Tutaj podziwiamy spektakularne widoki i ruszamy wzdluż wodospadów Hacha, Golondrinas, Ucaima i Guadaima, żeby dotrzec na drugą stronę laguny. Po dotarciu do Ucaima Port spacer aż do Sapo Falls, tutaj mamy okazję do przejscia za „ścianę” wody i podziwiania natury zza nurtu wody. Dalej kontynuujemy naszą podróż do Sapito Fallas, gdzie możemy zatracić się w pięknych krajobrazach. Powrót do Canaima. Nocleg w Ucaima Lodge.

Dzień 7

Canaima- Puerto Ordaz

Tuż po śniadaniu wylot do Puerto Ordaz. Transfer do Hotelu Eurobuilding Plaza Guayana.

Dzień 8

Puerto Ordaz- Maturin

Rano przejad do portu Boca de Uracoa, aby wziąć udział w rejsie po Orinoco Delta. Następnie trasnfer do Aparto Suites San Miguel.

Dzień 9

Maturin- Paria

Przejazd do Caripe. Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania jednego z głównych miejsc turystycznych obok Caripe, Parke Narodowego Cueva de Guacharo. Jaskinia ( Cueva ) jest najdłuższą znaną jaskinią w państwie, ma około 10 km długości. Została wynaleziona przez Alexandra Von humboldt. Zwiedzający mogą jedynie zobaczyć pierwsze 1500 metrów jaskini. Po południu transfer do Villi Playa de Uvas.

Dzień 10

Relaks na plaży

Dzień 11

Villa Playa de Uva- Playa Medina

Krótko po śniadaniu transfer do Posada Shalimar, gdzie zaplanowany jest spływ łodziami do Playa Medina, jednej z najpiękniejszych plaż Karaibów. Tutaj spędzimy całe po południe. Powrót do hotelu Villa Playa de Uva.

Dzień 12

Cumana- Caracas

Rano po śniadanie transfer na lotnisko i lot do Caracas.

Więcej informacji: na zapytanie. 

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe