aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Wenezuela w 11 dni

  • Zapytanie

Wenezuela to państwo położone w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Państwo to cechuje się urozmaiconym krajobrazem, i gorącym, ale i zróżnicowanym regionalnie klimatem równikowym i podrównikowym. Przez Wenezuelę przypływa jedna z większych rzek Ameryki Południowej – Orinoko, a fauna tak jak krajobraz jest zróżnicowana i bogata gatunkowo.

Wenezuela jest krajem niezwykłych kontrastów i niesamowitych krajobrazów. Nie należy się jednak nastawiać na zwiedzanie imponujących zabytków. Wenezuela przyciąga bowiem przede wszystkim pięknem natury, wodospadami, dziewiczymi puszczami, sawannami, urokliwymi pasmami górskimi i atrakcyjnymi plażami.

  • Bilety lotnicze (jak w programie)
  • Transfery (jak w programie)
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie i wyżywienie według programu
  • Dodatkowe świadczenia – jak w programie
Dzień 1

Przyjazd do Wenezueli

Nasz przedstawiciel będzie na Państwa czekać na lotnisku. Po przywitaniu transfer do wybranego hotelu. Check-in i nocleg.

Dzień 2

Caracas- Puerto Ordaz- Canaima

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko Maiquetia i przelot do Puerto Ordaz, aby się dostać do Canaima. Na lotnisko będzie czekać lokalny przewodnik, w towarzystwie którego udamy sie do obozu Canaima. Ruszamy w drogę! Przejazd do Canaima Lagoon. Tutaj podziwiamy spektakularne widoki i ruszamy wzdluż wodospadów Hacha, Golondrinas, Ucaima i Guadaima, żeby dotrzeć na drugą stronę laguny. Po dotarciu do Ucaima Port spacer aż do Sapo Falls, tutaj mamy okazję, do przejścia za „ścianę” wody i podziwiania natury zza nurtu wody. Dalej kontynuujemy naszą podróż do Sapito Fallas, gdzie możemy zatracić się w pięknych krajobrazach. Powrót do Canaima. Nocleg w Parakaupa Lodge.

Dzień 3

Angel Fall

Bardzo wczesnym rankiem wyjeżdzamy z hotelu. Po dotarciu do „Well of Happiness” i ” Orquidea Island” zaplanowana jest krótka przerwa na śniadanie. Dalej kontynuujemy wycieczkę aż do Wyspy Mouse, gdzie będziemy mogli cieszyć się niesamowitymi widokami i dźwiekami Angel Falls( najwyższego wodospadu świata). Czas na lunch. Dodatkowo możemy udać się na spacer, aby zobaczyć krajobraz z Laime, jednakże trzeba mieć na uwadze, że jest to dość trudna trasa. Widoki z Laime pozwalają ujrzec całe piekno wodospadu. Powrót do kampusu Canaima. Nocleg.

Dzień 4

Canaima- Puerto Ordaz

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz. Zakwaterowanie w Hotelu.

Dzień 5

Puerto Ordaz- Orinoco Delta

Po śniadaniu transfer do obozu Orinoco Delta. Po lunchu zaplanowana jest wycieczka do świata dzikiej przyrody. Zakwaterowanie w małych kabinach.

Dzień 6

Orinocco Delta Lodge

Rano obudzi Państwa dźwięk dżungli. Po śniadaniu wyjazd do Jakara Camp, przez Guenamorena- regon Delty. Tutaj zaplanowany jest spływ kajakami, po małej rzeczce, która pokaże nam zakątki dżungli. Tutaj czeka na Państwa spływ kajakami, który zabierze Państwa w samo serce dżungli. Tutaj zaplanowany jest krótki spacer Możemy się rozkoszować chwilą. Po powrocie do Kampusu na lunch zwiedzimy także Warao Indians, aby poznać ich sposób życia. Powrót do Orinoco Delta.

Dzień 7

Orinoco Delta- Caracas

Po śniadaniu pilot zabierze Państwa na rejs łodzią w okolice Delty, które są najlepszym miejscem na łowienie ryb. Każdy z Państwa dostanie wędkę z przynętą, aby spróbowac złowić piranię. Następnie powrót do portu i wracamy już do realnego świata. Transfer z Orinoco Delta na lotnisko do Maturin i przelot do Caracas. Transfer do hotelu.

Dzień 8

Caracas- Los roques

Wczesnym rankiem trasnfer na lotnisko i przelot do Los Roques. Następnie transfer do hotelu.

Dzień 9

Los Roques

Relaks na plaży w Los Roques.

Dzień 10

Los Roques- Caracas

Do południa relaks na plaży. Po południu przelot do Caracas. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 11

Caracas

Po śniadaniu czeka nas wycieczka po mieście. Zaczniemy od zwiedzania Starego Miasta, gdzie zobaczymy jak zmieniły się budynki z 18 i 19 wieku. Zwiedzanie obejmuje takie budynki jak: La Plaza Bolivar, Bolivar Muzeum, Bazylikę Św. Teresy i Teatr Narodowy. Podczas spaceru można będzie również podziwiać nowoczesną architekturę. Po południu transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Więcej informacji: na zapytanie. 

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe