aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Sri Lanka

  • Zapytanie

Sri Lanka to niewielki, ale bardzo interesujący kraj. Leży między wodami Zatoki Bengalskiej a Zatoką Arabską, tuż poniżej subkontynentu indyjskiego. W kraju tym poznasz prawdziwą magię Wschodu. Spotkasz się z kulturą buddyjską i hinduistyczną, jak i zarówno bardzo bogatą i egzotyczną florą i fauną.

Sri Lanka to nie tylko przepiękne plaże, ruiny po dawnych cywilizacjach, parki narodowe i niekończące się plantacje cejlońskiej herbaty, ale i również niesamowici ludzie, kuchnia jak i kultura. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie egzotyczne kierunki!

  • Bilety lotnicze (jak w programie)
  • Transfery (jak w programie)
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie i wyżywienie według programu
  • Dodatkowe świadczenia – jak w programie
Dzień 1

Rankiem przylot do Colombo. Powitanie przez naszego przedstawiciela. Następnie transfer do Kotugoda, gdzie spędzimy pierwszą noc w hotel The Wallawwa.

Dzień 2

Zaczynamy zwiedzanie od Negombo Fish Market. Ten fascynujący rynek rybny znany jest również pod nazwą Lellama i jest drugim co do wielkości takim miejscem w kraju. To tutaj lokalni kupcy sprzedają codziennie świeże ryby, prostu z morza. Dalej kontynuujemy podróż do Anuradhapura. Później czas wolny na odpoczynek.

Dzień 3

Rankiem poznamy antyczne zakątki miasta Anuradhapura i Mihintale. Po południu powrót do Ulagalla i czas wolny.

Dzień 4

Tuż po śniadaniu wyjazd do Sigiriya, które leży w sercu kulturalnego trójkąta Sri Lanki. Po wizycie, przejazd i check in w hotelu Kalundewa Retreat, położonym w malowniczej wiosce Kalundewa, w historycznej częsci miasta Dambulla. Po lunchu zwiedzimy Polonnaruwa, najbardziej popularną w średniowieczu stolicę Ceylonu. Po wizycie w muzeum, czas wolny.

Dzień 5

Rano po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się do Dambulla, aby zwiedzić Cave Temples. Następne dwie noce spedzimy w hotelu The Kandy House, przytulnym hotelików, oddalonym jedynie 30 minut od centrum miasta.

Dzień 6

Dzień poświęcony na relaks. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, zachęcamy do wycieczki rowerowej w góry. Jest też możliwość zwiedzenia ogrodów botanicznych, Masz cały dzień do dyspozycji!

Dzień 7

Po śniadaniua wyjazd do Peredeniya, gdzie pociągiem dojedziemy do „herbacianego ” miasta. Podczas podróży możemy podziwiać spektakularne widoku plantacji herbat. Po przyjeździe do Hatton transfer do Hotelu. Po lunchu czas wolny.

Dzień 8

Niezapomniania wycieczka z lokalnym plantatorem, który pokaże nam fascynujący proces produkcji herbat. Podczas wycieczki możliwość degustacji różnych rodzajów herbat.

Dzień 9

Wczesnym rankiem wyjazd do Narodowego Parku Yala (podroż ok. 6 godzin), gdzie spotkamy się z lokalnym przewodnikiem safari na Sri Lance.To tutaj będziemy mieli wspaniałą okazję, aby zobaczyć różne gatunki zwierząt, np. leopardy, słonie, niedźwiedzie.  Zakwaterownie w Leopard Safaris Camp.

Dzień 10

Ranek, wraz z wschodem słońca, jest najlepszym czasem, aby zobaczyć leopardy w Yala. Później w czasie dnia zwierzęta zaczynają już myśleć o polowaniu i mogą wydać się agresywne. Również wieczorna wycieczka przez campus zachęca do zobaczenia uroków parku.

Więcej informacji: na zapytanie. 

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe