aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Mauritius

  • Zapytanie
Dzień 1

Przylot do Mauritius i transfer do hotelu. Check-in i nocleg.

Dzień 2

Rankiem wyjeżdzmy z hotelu i zaczynamy zwiedzanie od pólnocy wyspy.Fort  Adelaide, również znany jako „La Citadelle” był miejscem strategicznym i obronym. Port Luis bardzo znany rynek w mieście jest dobrym miejsce, aby zobaczyć i poczuć codzienne życie lokalnych restauracji i lokali. Następnie udamy się do ogrodów botanicznych Pamplemousses. Tutaj możemy zobaczyć miejscowe i egzotyczne rośliny, przejdziemy wzdłuż rożnych typów drzew i palm. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Odpoczynek i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Dziś zwiedzamy południową część wyspy. Curepipe jest dobrym miejscem,aby udać sie na zakupy. Znajdują się tu sklepy z różnych stron świata. Po środku wyspy Curepipe znajduje się nieczynny wulkan The Trou aux Cerfs. Ma on 300 metrów szerokości i 650 metrów wysokości. Lunch w wybranej lokalnej restauracji. Następnie zmierzamy do Cascade Chamarel. Tutaj podziwiamy największy wodospad na Mauritius o wysokości 127 metrów. Później zmierzamy wzdłuż pól trzcinowych, aż dojdziemy do Coloured Earth. Z powodu reakcji chemicznych ziemia tutaj ma 7 różnych kolorów. Check-in w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Odpoczynek i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodzienna wycieczka katamaranem po zachodnim wybrzeżu. Podczas rejsu zobaczymy m.in. delfiny. Zaplanowana jest też wizyta w Crystal Rock i na wyspie Benitiers. Na katamaranie do dyspozycji gości będzie open bar wraz z jedzeniem. Rejs obejmuje najbardziej atrakcyjne miejsca południowo- zachodniego wybrzeża.

Dzień 7

Odpoczynek i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Dziś czas na północne zakątki wyspy. Zaczniemy zwiedzanie od Grand Baie. Grand Baie ma wszystkie wady i zalety resortu nadmorskiego na świecie. Do zalet zaliczamy dobre zakwaterowanie, bary i restauracje, natomiast wady można znaleźć w jakości wody.  Kolejnym przystankiem jest Cap Malheureux, mała wioska, która swoją nazwę „zawdzięcza” wszystkim katastrofom morskim, które miały miejsce na wyspie. W niedziele wiele wierzących przybywa tutaj, aby usłyszeć msze. Piosenki i tańce nadaja przedmieściom malowniczego uroku. Lokalni sprzedawcy zachęcają do kupna owoców i miejscowych produktów. Symbolem Cap Malheureus jest czerwony dach kościoła.  Następnie jedziemy do oddalonej o pare kilometrów wyspy Coin de Mire. Widok na lagunę jest tutaj niesamowity.

Dzień 9

Odpoczynek i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do domu.

Więcej informacji: na zapytanie. 

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe