aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Dubaj i Oman

  • Zapytanie

Dubaj- " miasto handlu", miasto niespotykanej wielkości, miasto, które oferuje przez cały rok słońca. Idealny wypoczynek dla wszystkich, kupców, biznesmenów, rodzin i poszukiwaczy przygód - jest coś dla każdego. Jedno z najbardziej fantastycznie rozwiniętych miast świata, DubaDubaj- " miasto handlu", miasto niespotykanej wielkości, miasto, które oferuje przez cały rok słońca. Idealny wypoczynek dla wszystkich, kupców, biznesmenów, rodzin i poszukiwaczy przygód - jest coś dla każdego. Jedno z najbardziej fantastycznie rozwiniętych miast świata, Dubai oferuje nieograniczone atrakcje.i oferuje nieograniczone atrakcje.

Dzień 1

Przyjazd do Dubaju

Po przylocie powitanie przez naszego lokalnego przedstawiciela. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Dubaj

Rano po śniadaniu przystępujemy do pełnego objazdu po mieście. Przejazd wzdłuż obszaru wieżowca Sheikh Zayed Road, nazywany jako „Mały Manhattan”, gdzie mijamy Emirates Towers i Dubai World Trade Centre. Następnie jedziemy wzdłuż drogi Zabeel, mijając Pałac Szejk Mohammad, jak również Rashid pałac, dom rodziny królewskiej w Dubaju. Jumeirah Mosque jest jednym z największych i najpiękniejszych Meczetów w Dubaju. Później zaplanowana jest krótka przejażdżka wzdłuż plaży Jumeirah odwiedzając ” nowy ” Dubai. Czasy się zmieniły, od momentu jak Dubai Spice Souk ustąpiły miejsca klimatyzowanym centrom handlowym i punktów sprzedaży, od przypraw, jedwabie i Ittar (arabski Perfume ) do najnowszych gadżetów elektronicznych i złota. Złoto odgrywa poważną rolę w tej części świata. To Dubai zdobył reputację jako „Miasto Złota ‚.

Dzień 3

Dubaj- Abu Dhabi- Dubaj

Po wczesnym śniadaniu w hotelu rozpoczniemy zwiedznie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i centrum administracyjnego kraju – Abu Zabi, który określany jest również jako „Manhattan Bliskiego Wschodu”. Zaczynamy wycieczkę odwiedzając Sheikh Zayed Meczet – największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, założony pod koniec Jego Wysokość Szejk Zayed Bin Sultan Al Nahyana. Sheikh Zayed Meczet poczyniła pewne rekordy świata:

Dywan rozplanowany na rozległym jest „Największy na świecie dywanów” stworzony przez Carpet Company Iranu i zaprojektowane przez irański artysta Ali Khaliqi.Meczet posiada również największy żyrandol. Znajduje się tam siedem importowanych z Niemiec żyrandoli i są pokryte miedzią i złotem. Naszym następnym przystankiem jest Heritage Village. Położony na terenie 1600 metrów kw. z widokiem gzymsu, w pobliżu falochronu w Abu Dhabi, ten skansen jest prowadzony przez Emirates Heritage Club.

Dzień 4

Dubaj

Śniadanie serwowane jest w hotelu. Rano jest czas wolny. Po południu, spotkanie z kierowcą, który również jest przewodnikiem, a następnie wyjazd na pustynię Safari Extravaganza !! Kierujemy się do wysokich wydm zrobić ‚wydmowy bum „. Dla żądnych wrażeń kierowca zabierze was kolejką górską po wydmie z krótką przerwą na farmie wielbłądów. Przejazd do obozu Beduinów po zachodzie słońca, gdzie są mile witani w tradycyjnym arabskim stylu m. in. arabską kawą. Powrót do hotelu w pojazdach 4×4 po wieczorze, który na pewno będzie niezapomniany! Powrót do hotelu na noc.

Dzień 5

Dubaj- Muscat

Rankiem czas wolny. Później przelot do Muscat.

Powitanie przez lokalnego przedstawiciela. Transfer do restauracji Al Khiran Terrace i lunch. . Transfer z Al Bustan Palace Hotel do przystani, aby wybrać się na spokojny Dau (łódź rybacka) rejs. Powrót do hotelu i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Muscat

Rano śniadanie w hotelu. Miasto oferuje zwiedzającym niepowtarzalne okazje, aby doświadczyć połączenia nowoczesnego miasta z zachowaniem kultury i tradycji. Zaplanowana jest wizyta w Meczecie Grand. Następnie udajemy się do Muzeum Bait Al Zubair. Dalej jedziemy wzdłuż nabrzeża Corniche, zwiedzając tętniacy zyciem Muttrah Souq. Następnie zatrzymujemy się obok Pałacu Al Alam.

Dzień 7

Muscat- Al hamra

Odwiedzamy urocze miasteczko Bilad Sayt, gdzie możemy podziwiać piękno krajobrazu. Nocleg w hotelu

Dzień 8

Al Hamra

Po śniadaniu, wizyta w Jabrin. Miasto słynie z Zamku Oman, który był wzniesiony w 17 wieku. Następnym przystankiem jest Misfah, piękna górska wioska, gdzie dalej istnieją domy z kamienia. Przejazd do Wadi Nakher. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Al Hamra- Wahiba

Dziś jedziemy do Round Tower Fort. Po lunchu jazda dalej przez wydmy. Wzory na wydmach są zachwytem dla artystów. Zakwaterowanie w kampusie. Wieczorem zaplanowana jest przejażdżka na wielbłądach po pustyni. Powrót i nocleg w kampusie.

Dzień 10

Wahiba- Ras Al Jinz

Wizyta u Beduinów. Możemy po drodze podziwiać widoki wydm. Następnym przystankiem jest Sanseela Fort, tuż przed Ras al Jinz. Check in w Ras al Jinz Hotelu i zwiedzanie centrum. Czas na relaks na plaży.

Dzień 11

Ras Al Jinz- Sur- Muscat

Przejazd z Ras Al Jinz do Muscat. Po drodze możemy podziwiać ruiny Bibi Miriam’s Tomb. Relaks na plaży Fins. Lunch w namiocie na plaży. Następnym przystankiem jest Bimah Sinkhole, krater wapniowy z niebiesko-zieloną wodą w środku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

Muscat

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Więcej informacji: na zapytanie. 

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe