aktiv@aktivtours.com.pl +48 58 344 38 80

Dolny Śląsk: Wrocław

 • Zapytanie
Podróż w przeszłość

Wrocław, Wenecja Północy, posiada dwa oblicza. Z jednej strony naznaczony jest zmiennymi dziejami i bogatą historycznie przeszłość, a z drugiej strony emanuje młodzieżową świeżością, oferuje przytulne restauracje, małe sklepiki i przestrzenny rynek przyciągający z roku na rok coraz więcej młodzieży i wszystkich, którzy czują się młodo – z kraju i z zagranicy. Wrocław to miasto, w którym chce się korzystać z życia!

Wrocław przecina Odra, która dodatkowo obejmuje go licznymi ramionami. Liczne odnogi i kanały pozwoliły na wybudowanie mostów, które stały się dodatkową atrakcją miasta.

Szachownicowy układ ulic skrywa budowle z najróżniejszych epok, takie jak ponad 300-letni budynek Uniwersytetu Wrocławskiego z przepięknie ozdobioną barokową Aulą Leopoldyńską, kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku z XIV w. położony na skraju Parku Szczytnickiego, romańskie kościoły z XII w: św. Idziego  i św. Marcina, Stary Rynek z nieopodal położonym Rynkiem Solnym okolonym kamienicami mieszczańskimi, jak również Ratusz budowany na przestrzeni ok. 250 lat od XII do XVI w. Wschodnia fasada tego ratusza jest ozdobiona licznymi ornamentami oraz zegarem astronomicznym z 1580 r. Ostrów Tumski uchodzi za najstarszą część miasta. Do dzisiaj stanowi on oazę spokoju. Każdego wieczoru latarnik wypełnia swoje obowiązki i zapala 90 gazowych lamp umiejscowionych na wyspie. Z Ostrowia można udać się na przejażdżkę statkiem lub gondolą po Odrze.

Witamy w romantycznej stolicy Śląska!

 • 4 x nocleg w trzy- lub czterogwiazdkowym hotelu we Wrocławiu, np.: hotel Europejski
 • 4 x śniadanie bufetowe w hotelu
 • 3 x trzydaniowa ciepła obiadokolacja serwowana w hotelu
 • 1 x kolacja z degustacją piwa w restauracji na Rynku
 • wstępy i zwiedzania według programu:
 • zwiedzenie Wrocławia z wstępem do Auli Leopoldyńskiej, kościoła św. Elżbiety, katedry na Ostrowie Tumskim
 • pilot na wycieczkę w Karkonosze i do Opola
 • wstęp do Muzeum Wsi Opolskiej
 • co 21-sza osoba w dbl BB gratis
 • minimalna liczba uczestników:  16 osób
1. dzień

Wrocław

Przybycie grupy do Wrocławia. Indywidualny spacer po mieście. Kolacja i nocleg w hotelu.

2. dzień

Wrocław

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w holu recepcyjnym i rozpoczęcie zwiedzania. Miejscem kluczowym jest Stary Rynek – najpiękniejszy plac miasta. W barokowym budynku uniwersytetu należy koniecznie zobaczyć Aulę Leopoldyńską z XVIII w. ozdobioną plafonem i licznymi obrazami. Na uwagę zasługuje fresk z 1725 r. na stropie auli poświęcony Matce Boskiej. Mostem na Odrze z 1861 r. dostaniemy się na Wyspę Piaskową. Kolejnym mostem dotrzemy na Ostrów Tumski. Czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

3. dzień

Karkonosze

W programie dzisiejszego dnia widnieje wycieczka po Karkonoszach. Najpierw trasa wiedzie do Świdnicy, gdzie znajduje się największy drewniany kościół w Europie. Barokowy Kościół Pokoju użytkowany jest przez ewangelików i znajduje się na liście zabytków UNESCO. Przejazd do Karpacza, tam zwiedzanie miasteczka oraz wstęp do Kościoła Wang, który w XIII w. został wzniesiony w Norwegii a w 1841 r. na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV przetransportowany do Karpacza. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. dzień

Wrocław – Opole

Po śniadaniu wyjazd do Opola. Od XIX w. jest on kulturalnym, naukowym oraz przemysłowym centrum Śląska Opolskiego. Gościom oferuje muzea, teatry i szkoły wyższe. Szczególne zainteresowanie wzbudza Rynek otoczony domami w stylu rokoko i barokowym. Kulminacyjną budowlą jest ratusz z wieżą, która stylem przypomina architekturę Florencji. Po południu oprowadzanie po skansenie – Muzeum Wsi Opolskiej, który prezentuje budynki z regionu opolskiego i oleskiego. Powrót do Wrocławia. Kolacja w jednej z restauracji na Rynku. Nocleg w hotelu.

5. dzień

Powrót

Podróż powrotna.

Skontaktuj się z nami

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI


Informacje kontaktowe

Zapytaj o ofertę

Szczegóły wycieczki


Informacje kontaktowe