7 DNI NA POŁUDNIU AFRYKI

Konferencje » Zagraniczne » 7 DNI NA POŁUDNIU AFRYKI

Wino, rekiny i Latający Holender
Kapsztad. Tydzień wśród najlepszych winnic w Afryce.

Kraj Przylądkowy jest ojczyzną ponad 300 winnic i oferuje jedne z najlepszych Pinot Noir i Syrah na świecie.

Posmakuj magii Pinotage, wina, które zostało stworzone w słonecznych dolinach południowego wybrzeża RPA.  Winnice okolic Kapszadu są nie tylko sławne z jakości swoich trunków, ale ze wspaniałych widoków, pejzaży, niezapomnianego klimatu i jednych z najlepszych restauracji na całym kontynencie afrykańskim czesto z kucharzami z Europy i USA.

Czekają na Państwo miedzy innymi znane wśród tutystów owoce morza i jedne z najlepszych steków na południowej półkuli.  

Winnice Kapsztadu, Stellenbosch, Franschhoek i Hermanusa
Nurkowanie w klatkach z rekinami
Najlepsze restauracje południa Afryki
Przylądek Dobrej Nadziei
Kolonia Pingwinów Afrykańskich

Kapsztad wdług wielu jest najpiękniej położonym miastem świata a cóż lepszego niż połączenie magicznych widoków, niezapomnianych pejzaży, interakcji gór i ocenau z czymś dla duszy- z jednymi z najlepszcyh winnic południowej półkuli. To tutaj stworzono Pinotage i to stąd kupował wino Napoleon Bonaparte. 

Program

1 dzień

Polska – Kapsztad

Przylot na lotnisko w Cape Town, gdzie dołącza przewodnik. Przejazd i zakwaterowanie w Cape Town  (Kapsztadzie).

2 dzień

Półwysep Przylądkowy

Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Zwiedzamy Plaże Boulders w Simons Town jedyną plażę na świecie gdzie można pływać z pingwinami. Popołudnie na Przylądku Dobrej Nadziei gdzie niektórzy widzą na horyzoncie widmo Latającego Holendra. Zakwaterowanie w Cape Town.

3 dzień

Kapsztad

Dzień zaczynamy od wizyty w Ogrodach Kirstnebosch. Potem jesteśmy w najstarszej winnicy w kraju Groot Contsantia założonej w 1685. Przejazd przez historyczne centrum Kapsztadu i kulminacja dnia- wjazd kolejką linową na Górę Stołową- jednego z siedmiu cudów natury świata. Nocleg Kapsztad.

4 dzień

Winnice Franschhoek

To podkapsztadzkie miasteczko zostało założone w 1688 roku przez francuskich Hugenotów i to oni sprowadzili jakość w produkcji winna. Posmakuj Shiraz w La Motte, Chardonay w Graff Delare i odwiedź do wyboru winnice Chamonix, Haute Cabriere lub La Pettit Provance. Pokażemy skąd kupował wino Napolen podczas swej banicji na wyspie Św Heleny i dlaczego winno z RPA jest tak popuarne w Skandyniawii i Wlk Brytanii. Wycieczka potrwa ok 8,5 godziny. Nocleg Franschhoek  wśród. Nocleg Franschhoek.

5 dzień

Hermanus i rekiny

Wcześnie rano wyjazd do Gansbaai i Hermanusa na pływanie w klatkach z rekinami (około 4 godzin ze śniadaniem). Wizyta w Hermanus- miasteczku sławnym z obserwacji wielorybów z brzegu (sezon: sierpień- pażdziernik).  Winnice doliny Hemel en Aarde znannej z wyjątkowego mikroklimatu i niespotykanego smaku Pinot Noir. Wycieczka 8 godzin. Nocleg Franschhoek.

6 dzień

Winnice Stellenbosch

Po śniadaniu wyruszamy na podbój winnic kolejnego regionu winnego- Stellenbosch. To w tym drugim najstarszym mieście w kraju w latach dwudziestych skrzyżowano Armitage z Pinot Noir i powstało klasyczne południowo-afrykańskie wino Pinotage.

Wizyta w centrum miasteczka gdzie jest lunch.

Nocleg Franschhoek.

7 dzień

Winnice Paarl

Poranna wizyta w jednej z winnic Paarl lub Spier i transfer na lotnisko. Odlot do Polski.

Usługi:

o    7 noclegów w hotelach 4* oraz na kwaterach,

o    6 degustacji win,

o    przewodnik,

o    2 uroczyste kolacje,

o    usługa bagażowa w hotelach,

o    transport nowoczesnym autobusem/minibusem.

ceny - na zapytanie